Lista concurenților înscriși la Selecția Națională Eurovision 2017

Televiziunea Română a publicat lista cu cele 72 de piese participante la Selecția Națională. La finalul perioadei de înscriere, 84 de piese au fost înregistrate de TVR. Ulterior, unii participanți fie au renunțat, fie n-au avut toate documentele cerute.

Vă prezentăm mai jos lista cu piesele rămase în competiție. Una din ele va reprezenta România la Eurovision 2017. Piesa câștigătoare va fi desemnată prin votul publicului.

  1. Dragoș Emanuel Grigorescu  – You’ll go mad
  2. Tania – Hurricane
  3. Dorel Giurgiu – Be strong!
  4. Rheeya – My story
  5. Emanuela Stanciu – Rain in May
  6. Instinct – Petale
  7. Pit Leffer – My life
  8. Instinct – Children Of The Sky
  9. Banda Hoinarii – Balkanitza
  10. 30 Music Street – Pagina de ieri
  11. Koszika – Closer
  12. D-lema – Adventure
  13. Florin Chilian – Colt de lup
  14. Stephan – Someone (like you)
  15. Rawanne – Make You Feel Love
  16. Alina Mihaela Colțan (Alenna) – Something special
  17. Cristina Vasiu – Set the skies on fire
  18. Mikhail (Malta) –  Sail back
  19. VERDE – My life’s a DJ
  20. Dixit – In my dreams
  21. Georgia – Unblock
  22. Klyde -Defect
  23. Milan – Regele minciunilor
  24. Klyde – Chemistry
  25. Marius Balan – Mă seduci
  26. Maxim – Adu-ți aminte
  27. Daniel Lazăr – Lume
  28. Tudor Turcu  – Limitless
  29. Ianna Novac – You Can Never Die
  30. Tudor Turcu – Walking in time
  31. Sergiu Bolotă – We were young
  32. Dannyi – Sunt cu capul (dar îmi place)
  33. Rodica Anghelescu – Gândul
  34. Hellen – Never Let Go
  35. Elize&No Stress – Fără bariere
  36. Alexandra Hăidău – Cutremur
  37. Ana Maria Mirică – Spune-mi tu
  38. Claudiu Mirea – Magnet
  39. Marcel Roșca – All of my heart
  40. Dora & Johnny – Give me a sign
  41. Alexandra Crăescu – Hope
  42. Lora – I know
  43. Maria Andreea – Reina
  44. Hteththemeth – My fantasy empire
  45. Ayona – Dream On
  46. The M’s – The only reason
  47. Zanga – Doua sticle
  48. Miryam – Escape
  49. Teodora Dinu – Tear up the dark
  50. Lion’s Roar – I Set You Free
  51. Teodora Dinu – Here we are
  52. Phillip Rushton – UK I want you
  53. Maria Magdalena Dănăila – Iubire
  54. Silvia Ștefănescu – To The Sun
  55. Eduard Santha – Wild Child
  56. Tavi Colen & Emma – We own the night
  57. Shiny@Rusty – Let me take your smile
  58. Berniceya – Ice Cream
  59. The Band – Choose Me
  60. Cezar Dometi & Alice Jeckel – De ce
  61. Ilinca ft. Alex Florea – Yodel It
  62. Cătălin Barbu – When love is over
  63. Tania Popa – Fata tuturor
  64. Andreea Cristina Andrei & Adonis – Boom To Love You
  65. Nora Deneș – Mother
  66. Andreea Cristina Andrei & Adonis – Boom Obsession
  67. MIHAI (Mihai Trăistariu) – I won’t surrender
  68. Xandra (Alexandra Șipoș) – Walk on by
  69. Lina Sanden – After you
  70. Anneli Zetterberg – Follow through
  71. Tavi Bros – Globetrotter
  72. Ramona Nerra – Save me

Mai multe informații despre Selecția Națională găsiți pe pagina eurovision.tvr.ro

Share This:

CITEȘTE ȘI

Leave a Reply

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *