Se deschide Bucharest Christmas Market 2015! Vezi programul artistic complet!

Sărbătorile de iarnă prind contur la Bucharest Christmas Market, în perioada 27 noiembrie – 27 decembrie 2015 în Piața Universității.

Aflat la cea de a patra ediţie, Bucharest Christmas Market, vine şi în acest an cu multe evenimente festive, specifice sărbătorilor de iarnă, concerte şi spectacole, cadouri pentru cei dragi, preparate tradiţionale, decoraţiuni şi produse din toate regiunile ţării.  Pe lângă acestea, târgul de Crăciun oferă şi în acest an cadrul ideal pentru publicul iubitor de spectacole şi concerte specifice sărbătorilor.

19 seri de iarnă din cadrul Bucharest Christmas Market sunt dedicate unui program artistic susţinut de trupe şi artişti de renume, ansambluri, grupuri de copii şi de colindători, coruri orchestre şi fanfare: Bere Gratis, Iris şi Cristi Minculescu, Pheonix, Fuego, Hara, Paula Seling, Firma, Coma, Moonlight Breakfast, Smiley, El Negro, Antonia, Holograf, Ţapinarii, Trooper, Taxi, Mircea Vintilă, Emric Imre, Ducu Bertzi, Provincialii, Narcisa Suciu, Pepe, Proconsul, Delia, Luminiţa Anghel, Marcel Pavel, Direcţia 5, Loredana, Corul de copii Allegretto, Corul Divină Armonia, Corul Radio, Spirit Vienna Orchestra sunt doar câteva dintre numele care vor urca pe scena din Piaţa Universităţii în acest an.

PROGRAM

Deschiderea oficială

Vineri, 27 noiembrie 2015, ora 16:00

Târg de Crăciun: 27 noiembrie – 27 decembrie 2015 între orele 11:00 – 22:00

*27 noiembrie 2015: între orele 16:00 – 22:00

*25 decembrie 2015: între orele 14:00 – 22:00

 

Casa lui Moș Crăciun: 27 noiembrie – 24 decembrie 2015

între orele 11:00 – 13:00 și 17:00 – 20:00

 

Vizită Moș Crăciun: 12 – 24 decembrie 2015

între orele 11:00 – 13:00 și 17:00 – 20:00

 

Campania umanitară „Dăruieşte, fii mai bun! Şi tu poţi fi Moş Crăciun!…”

27 noiembrie – 20 decembrie 2015

între orele 11:00 – 20:00

 

PROGRAM ARTISTIC

Vineri, 27 noiembrie

18:30 – 21:10

Corul de copii „Allegretto”

Corul „Divina Armonia”

Horia Brenciu & HB Orchestra

 

Sâmbătă, 28 noiembrie

18:30 – 21:00

Corul Radio

“Spirit Vienna Orchestra”

 

Duminică, 29 noiembrie

18:30 – 21:40

Bere Gratis

Iris şi Cristi Minculescu

Phoenix şi invitaţii

 

Marți, 1 decembrie – Ziua Naţională a României

17:00 – 22:00

Orchestra Naţională „Valahia”, dirijor Marius Zorilă şi Tulnicărese Moațele din Câmpeni

Sofia Vicoveanca

Şcoala de dans românesc Larisa şi Marin Barbu

Lavinia Goste

Grupul Vocal „Acapella” – condus de George Miron

Orchestra Naţională „Valahia”, dirijor Marius Zorilă

Traian și Valeria Ilea

Laura Lavric

Florentina și Petre Giurgi

Grupul vocal bărbătesc „Burnasul” din Teleorman

Veta Biriş

Dinu Iancu Sălăjanu

 

Vineri, 4 decembrie

18:30 – 21:30

Fuego

Hara şi Corul „All’s Choir”

Paula Seling Grup & Marius Ciprian Pop

 

Sâmbătă, 5 decembrie

18:30 – 22:00

Ansamblul „Anton Pann”

Ansamblul „Lilioara” din Bihor

Spectacol de dans „Magia Sărbătorilor”

Grupul de colindători „Roua” dinGorj

Gelu Voicu şi Taraful „Lăutarii” din Teleorman

 

Duminică, 6 decembrie

18:30 – 21:30

Grupul de copii „Veselia” de pe Iza– Maramureş

Grupul de copii „Mlădiţe Ilfovene” din Clinceni

Ansamblul „Timişul” din Timişoara  cu Nicoleta Voica şi Gheorghe Turda

Nicolae Voiculeţ şi Orchestra România

 

Vineri, 11 decembrie

18:30 – 21:40

Firma

Coma

Moonlight Breakfast

 

Sâmbătă, 12 decembrie

18:30 – 21:30

Jazzy Jo

Radio Killer

Aya

Sore

Dorian

Cabron

Smiley

 

Duminică, 13 decembrie

18:30 – 22:00

El Negro

Analia Selis

Ansamblul „Ellas” şi Mihalis

Fredi Camacho

Biu Marquetti

Anna Lesko

 

Vineri, 18 decembrie

18: 30 – 21:30

Orchestra Naţională „Valahia”

Andreea Chisăliţă

Andreea Ghiţiu

Ioana Maria Ardelean

Ansamblul „Rapsodia Carpaţilor”

Alin Trocan şi Fabrica de Folclor „Albert Urdarea”

Andreea Ciupe

Georgiana Păduraru

Ionela Toma

Emilia Dorobanţu

Andreea Haisan

Paul Ananie

Mariana Ionescu Căpitănescu

 

Sâmbătă, 19 decembrie

18:30 – 21:30

Taraful „Virtuozii Transilvani”

Lavinia Goste, Gabriela Tuţă şi Ovidiu Homorodean

Fabrica de Folclor – creart

Ansamblul „Tradiţii Maramureşene”

Colindele artiştilor şi Ansamblul „Tradiții Maramureşene”

Orchestra Naţională „Valahia”, condusă de dirijor Marius Zorilă

Nicuşor Iordan

Mioara Velicu

Marius Zorilă și Orchestra Naţională „Valahia”

Matilda Pascal Cojocăriţa, Ştefan și Horațiu Cigu

 

Duminică, 20 decembrie

18:00 – 21:30

Provincialii

Antonia

Holograf

 

Luni, 21 decembrie – „LA ANIVERSARĂ”

17:30– 22:00

Cristi Dumitrașcu & Academic Live Crew – Baricada, La Aniversară

Cristi Luca & Academic Live Crew – Vali Sterian

Vali Petcu

Dan Manciulea

Nicu Zota

Daniel Făt

Ovidiu Mihăilescu

Eugen Avram & Cristi Dumitraşcu

Eugen Avram

Adrian Bezna

Daniel Iancu

Țapinarii

Trooper,Hrubaru & Cristi Dumitrașcu

Dan Teodorescu (TAXI)

Dan Iliescu (Timpuri Noi)

Emerich Imre

Dinu Olăraşu

Mircea Vintilă

Vali Șerban

Cristi Dumitrașcu & Academic Live Crew Golan – post mortem

Cristi Dumitraşcu & Academic Live Crew & all artists

 

Marți, 22 decembrie

18:30 – 21:30

Ansamblul „Doina Dobrogei” din Medgidia

Ansamblul de copii si tineret „Poenarii Burchii” şi „Brezoaia”, Rucăr

Ansamblul „Mureşul” din Mureş

Cornelia şi Lupu Rednic

 

Miercuri, 23 decembrie

18:30 – 22:00

Vasile Șeicaru

Narcisa Suciu

Ducu Bertzi

Invitat special

 

Sâmbătă, 26 decembrie

18:00 – 21:40

Pepe

Proconsul

Călin Geambaşu Band

Delia & Band

 

Duminică, 27 decembrie

18:00 – 22:00

Luminiţa Anghel

Marcel Pavel

Direcţia 5 cu Alinca

Loredana & Agurida

 

Programul poate suferi modificări.

 

Share This:

CITEȘTE ȘI

Leave a Reply

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.