În seara aceasta începe Festivalul Mamaia Copiilor!

În seara aceasta începe Festivalul Mamaia Copiilor. Concursul se va desfășura atât pe secțiunea de Creație, cât și pe secțiunea Show și Interpretare. Evenimentul va fi transmis pe Neptun TV începând cu ora 20.00.

Iată lista concurenților la toate secțiunile:

LA SECŢIUNEA DE CREAŢIE AU FOST PROMOVATE ÎN FINALĂ URMĂTOARELE LUCRĂRI:

SECŢIUNEA PREŞCOLARI:

Nr. crt.

MOTTO

TITLUL PIESEI

Compozitor

Textier

INTERPRET

1

“ZIUA BUNĂ”

MAREA CELOR MICI

JOLT KERESTELY

GEORGE POPOVICI

ANGELA GHEORGHIU, SARA COMIŞAN şi LUCA IORGU

2

ZIUA ESTE BUNĂ”

DESPRE CER

MARIAN STARCEA

RADMILA PARASCHIV

BIANKA-CLEOPATRA LOZOVANU

3

MOTORAŞ”

PISICUŢA CHIC

VIOREL COVACI

GEORGE POPOVICI

ADELA-MARISA STROIE

4

GIRĂFEL LA ÎNĂLŢIME

 

ALINA ROŞCA

GEORGE POPOVICI

5

“CULORI

BALOANE ŞI COPII

DELIA GROSSU

VIORELA FILIP

MARIA FLACAU

6

“NU TRAGEŢI ÎN PIANIST

 

DAN PAVELESCU

GALINA TÂRNOVSCHI şi DAN PAVELESCU

ANA-MARIA BALOGH

SECŢIUNEA ŞCOLARI:

Nr. crt.

MOTTO

TITLUL PIESEI

Compozitor

Textier

INTERPRET

1

“URIAŞ”

SUNT ÎN AL NOUĂLEA CER

CRISTINA MANOLIU-SĂVULESCU

GEORGE POPOVICI

NATALIA MOISE

2

“MUZICA ESTE VIAŢĂ”

STELELE NU MOR

GABRIEL BĂRUŢA

GABRIEL BĂRUŢA

SORLEA IULIA-ALEXANDRA

3

“LUCEAFĂRUL DIMINEŢII”

 

ANA MARIA NICOARĂ

ANA MARIA NICOARĂ

4

LUMINIŢA

SPERANŢA

VIRGIL POPESCU

DUMITRU POPESCU CHISELET

SAVIANA RUSU

5

PRIETENUL LA NEVOIE SE CUNOAŞTE

PĂRINŢI ŞI COPII

MARCEL IORGA

MONICA COMAN

ANA ISOPESCU

6

“DACĂ ŞTII SĂ VEZI CEVA BUN ÎN FIECARE OM, APROAPE TOŢI VOR SFÂRŞI PRIN A VEDEA CEVA BUN ŞI ÎN TINE”

VOI FI O STEA

MIHAI TRĂISTARIU ŞI DUMI PĂDURE

MIHAI TRĂISTARIU ŞI DUMI PĂDURE

7

“VALURI”

ÎNTÂLNIRE CU MAREA

VIORELA FILIP

VIORELA FILIP

SORINA CARAMFIL

SECŢIUNEA ADOLESCENŢI:

Nr. crt.

MOTTO

TITLUL PIESEI

Compozitor

Textier

INTERPRET

1

“PRONUME PERSONAL”

DOAR EU

DORA GAITANOVICI

DORA GAITANOVICI şi ALFRED VASILESCU

DORA GAITANOVICI

2

“AMINTIRI”

AMINTIRI

CARAGIA NICOLAE

CARAGIA NICOLAE

MIHAIL COSMIN ANDRIAN

3

“TAROM”

ŞI ZBOR

ADRIAN ORDEAN

GABRIELA BEILICIU

DENISA SNAGOVEANU

4

“ÎNDRĂZNEŞTE SĂ VISEZI”

NU TE-AM UITAT

SERGIU RUDICHI

SERGIU RUDICHI

ANA MARIA PIŢA

5

“ÎNCĂ MAI SPER”

 

ANATOLIE LUPU

ANA LUPU

6

“REVELAŢIE”

 

OTA ALIN BOGDAN

CARMEN BĂCILĂ

7

“SIMFONIE DE CULORI”

CA-NTR-UN MIRAJ

MIRCEA-RĂZVAN TRANDAFIR

MIRCEA-RĂZVAN TRANDAFIR

SABRINA VASILESCU

 

 LA SECŢIUNEA SHOW AU PROMOVAT ÎN FINALĂ: 

  1. ALBĂ CA ZĂPADA
  2. ALUNECÂND PE-O RAZĂ
  3. AVIOANE DE HÂRTIE
  4. DAŢI UN LIKE LA CHEIA SOL
  5. TORTUL

PROMOVAȚI ÎN ETAPA FINALĂ, EDIȚIA A XV-a, 2015: 

GRUPA  I (4 – 6 ani)

         

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Localitatea

1

COSTIN BIATRICE Chisinau

2

PERNAI SOFIA Chisinau

3

CAMPEAN PATRICIA Cluj

4

BANCILA ALEXANDRA Cluj         ex

5

NANU ARIANA Constanta   ex.

6

ION MIRCEA MARA Pitesti

7

MARINESCU BIANCA Bucureşti

8

HIRBU MIRUNA Bacau

9

MIRON MARIA Galati               ex.

10

CATUR DARIA Iasi                   ex.

11

GORDUZA CATINACA Piatra Neamt     ex.

12

FLUTURE MAIA Vanatori

13

BOTNARI MASA Chisinau

14

GHEORGHIU ANGELA Bucuresti

15

TIMOFTE ADELINA Piatra Neamt   ex.

16

TROACA DARIA Bucuresti         ex.

17

NICHIFOR  TUDOR Barlad

18

ROSIORU LAURA Chisinau

19

PUSCASU ALEXANDRA Botosani

20

NEGREA THEODOR Mangalia

 

GRUPA  a II-a (7 – 9 ani)

         

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Localitatea

1

TANASE ANA-MARIA Piatra Neamt

2

GHILE ALICE Zalau

3

RURAC ROMAN Falasti

4

DINU ILINCA Bucuresti

5

CONDILA IULIA Bucuresti

6

ROTARU DARIA Bucuresti     ex.

7

DRENEA CRISTINA Bucuresti     ex.

8

CAZARINOV MARIA Chisinau

9

MUTHU TEODORA Oradea

10

PRUNDU ELENA Piatra Neamt   ex.

11

MARIOANE ARIANA Petrila             ex.

12

CRISAN PATRICIA Cluj

13

CORLATEAN STEFANIA Valul lui Traian

14

CIORTAN STEFANIA Constanta        ex.

15

BORDEIANU ELENA  Cornetu-Ilfov    ex.

16

RACHERIU TEONA Piatra Neamt

17

MOISE NATALIA Bucuresti

18

GIADA GIARDINELLI Pascani

19

ALDEA ANDREEA Iasi

20

ILIESCU MIRUNA Bucuresti

 

GRUPA  a III-a (10 – 12 ani)

         

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Localitatea

1

FILIPOIU ELEONORA Slobozia

2

PICAN ANTONIO Braila

3

BRANISCAN CORINA Oradea             ex.

4

OUATU DAMIAN  Piatra Neamt   ex.

5

POPA MARIA Rm. Valcea

6

MELINCOVA ANASTASIA Chisinau         ex.

7

SERBAN CLAUDIA Calarasi          ex.

8

UNGUREANU EDUARD Brasov

9

PRODEA LUANA Sibiu

10

PELTEA DARIA Constanta

11

STOLERU DARIA Roman

12

IVAN ANA-MARIA Bucuresti

13

BAHRIN DARIA Iasi

14

COZMA ROXANA Eforie

15

STANILA SANDRA Brasov

16

TUDORACHE CATALINA Calarasi        ex.

17

ION MIRCEA CEZAR Pitesti           ex.

18

DOANA ANA MARIA Craiova

19

SORLEA IULIA Roman

20

GATUR SERENA    Piatra Neamt

21

RARES IOAN Buzau

22

POPA DAVID Breaza        ex.

23

BURDENIUC CAMELIA Balti            ex.

24

BUCUR BIANCA Medgidia    ex.

GRUPA  a IV-a (13 – 15 ani)

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Localitatea

1

TIBARI STANISLAV Chisinau

2

CHEPTEA OLIVIA Chisinau

3

ANDRIAN COSMIN Calarasi

4

POPESCU MARIA Constanta       ex.

5

RUSU LAVINIA Chisinau          ex.

6

OPREA DENISA Bucuresti

7

BURGHELEA DENISA Vaslui

8

CAPTARU MARA Bucuresti

9

SORA CHRISTIANA Bucuresti

10

PERPELEA DENISA Slatina             ex.

11

RARES MARIES Cluj                  ex.

12

TOLEA PAUL Bucuresti

13

MIRTI IOANA Iasi

14

MAXIM TEODORA Constanta

15

PETRUS GABRIEL Soncuta Mare         ex.

16

BERECHET IOANA Constanta

17

DUDU RAMONA Braila

18

VASILE ANTONIA Bucuresti

19

FASOLE BIANCA Calarasi           ex.

20

SARBU NICOLETA Chisinau          ex.

21

POPA CATINCA Bucuresti         ex.

 

 

 

Share This:

Leave a Reply

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.